Ahoy!

Dziś zapraszam was do zagrania w grę Ahoy! Gra typu kulki, w której przede wszystkim liczy się logiczne myślenie. Gra nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, a zasady gry podobne są do tradycyjnego młynka. Do dyspozycji mamy szesnaście kulek, nasz przeciwnik posiada ich tyle samo. Logicznie rzecz biorąc na planszy mamy trzydzieści dwa pola na umiejscowienie na niej kulek.

Rozgrywka toczy się na morzu pomiędzy statkami, stąd inna nazwa gry Rhumb line. Gra kulki  Ahoy! oparta jest na starożytnej historii marynarskiej .

Grę  Ahoy! można rozpocząć na dwa sposoby, wybierając pierwszy ruch, wtedy do dyspozycji masz kulki żółte, lub pozostawiając pierwszy ruch komputerowi, wtedy to w grze otrzymujesz niebieskie kule. Grę zawsze zaczyna gracz żółty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)


Na punktację w grze Ahoy! składa się kilka czynników. Więc zacznijmy od początku. By dostać jakiekolwiek punkty trzeba umiejscowić obok siebie cztery kulki tego samego koloru. Są trzy sposoby umieszczanie czterech kulek tego samego koloru obok siebie. Pierwszym z nich są cztery bryłki w promieniu – za to naliczanych jest dziesięć punktów ( promień to linia od środka do zewnętrznej części planszy), kolejnym sposobem jest umieszczenie bryłek w łuku – za taki układ naliczanych jest już dwadzieścia punktów, istnieje również trzeci i najcięższy układ, a mianowicie cztery kulki w spirali, za które naliczanych jest aż trzydzieści punktów. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów po umieszczeniu wszystkich kulek na planszy. By uniknąć remisów, przed ostatnią turą jest tak zwany dodatkowy ruch, czyli zabieramy jedną kulkę z planszy, tak by mieć możliwość przełożenia jej w inne miejsce.

Gra kulki  Ahoy! jest mocno taktyczna, w której można obrać naprawdę przeróżne taktyki, lecz jeśli dojdziecie do wprawy z pewnością nie będzie sprawiała wam żadnych problemów. Jeśli gra kulki z komputerem będzie dla was za prosta, nawet na trudnym poziomie, zawsze możecie zagrać na dwie osoby wraz z znajomymi. W grze  Ahoy! cały czas zapisywane są statystyki rozgrywek.

Życzę udanej zabawy i jak największej ilości zwycięstw.