Beadz!2 Under the Sea

Beadz!2 Under the Sea czy też inaczej Koraliki 2: W Głębinach Morza to gra zuma, w której przenosicie się do podwodnego świata i strzelacie kolorowymi kulkami. Ta gra zuma jest jednak dość niecodzienna, bo kulki biegną tutaj wielotorowo. Z jednej strony to taka mała atrakcja, a z drugiej znów strony takie małe utrudnienie. Jednakże Beadz!2 Under the Sea to świetna gra dla dużych i małych, która raczej nie powinna sprawić problemów.

Jak w każdej grze zuma mamy tutaj wyznaczony tor, po którym biegną kulki. Tutaj na końcu toru znajdują się muszelki, do których starają się dotrzeć kulki – wy nie możecie im na to pozwolić, bo wasza gra dobiegnie końca. Musicie zestrzelić wszystkie kulki zanim dobiegną do muszelek. Akcja jest tutaj nieco inna, bo koraliki biegną dwoma torami, ale za to mogą być usuwane z nich obu jednocześnie, jeśli w danym momencie nakładają się te same kolory na siebie. Ponadto w tej grze zuma ciekawostką są również bonusy, które od czasu do czasu pojawiają się na planszy. Żeby nie było zbyt łatwo, to zazwyczaj w grach zuma jest tak, iż cofające się kulki jeśli napotykają na ten sam kolor to się zderzają i znikają – tutaj jednak tak prosto nie ma.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (20 votes cast)


Beadz!2 Under the Sea to dość nowe spojrzenie na gry zuma. Gra ta odbiega nieco od klasycznych gier tego typu, ale przez to jest jeszcze bardziej interesująca i pewnie dlatego też cieszy się tak ogromną popularnością. Zasady są klasyczne – nie pozwolić kulkom dobiec do końca ich trasy, klasycznie się również strzela, ale jak już było wspomniane mamy kilka torów, mamy bonusy, mamy nieco inne motywy znikania kulek z planszy.

Jeśli chodzi o znikanie koralików w grze Beadz!2 Under the Sea to znów trzeba ułożyć obok siebie co najmniej trzy kulki tego samego koloru. Jednak, co już wcześniej było wspomniane cofające się koraliki, nawet jak natkną się na ten sam kolor to nie zostaną usunięte z planszy. Dodatkowo jeśli na każdym z torów w danym momencie nakładają się obok siebie jednakowego koloru koraliki, to przy strzelaniu do nich kulkami zostaną one ze wszystkich torów jednocześnie usunięte.

Teraz może słów kilka o bonusach jakie dostępne są w grze Koraliki 2: W Głębinach Morza. To po pierwsze znany was z ruchu drogowego czerwony okrągły znak z białym paskiem pośrodku pozwoli wam na zatrzymanie na pewien czas biegnących kulek. Po drugie klepsydra na niebieskim tle spowolni na pewien czas oczywiście bieg kulek. Po trzecie bomba, która pozwoli na usunięcie części kulek. Po czwarte mrugająca gwiazdka, która usuwa wszystkie kulki w danym kolorze, którym się strzela. Po piąte ziele kółko z kulkami, które mrugają zmienia kolor części kulek, na taki jakim się strzelało. Po szóste kolorowa ikonka, która pozwala na usuwa część kulek znajdujących się obok tej, do której się strzelało, niezależnie od ich koloru.

Sama gra Koraliki 2: W Głębinach Morza nie ma zbyt wielu opcji. Wszystko, co istotne znajduje się w prawym dolnym rogu gry, a na ekranie powitalnym natomiast można zapoznać się z instrukcją, a także zmienić opcje gry tj. wyłączenie dźwięków, muzyki, czy włączenie trybu pełnoekranowego. W samej grze natomiast w prawym dolnym rogu macie pokazany level, w który gracie, ilość zdobytych punktów, a także macie tam włącznik pauzy oraz przycisk pozwalający powrócić do menu.

Co w grze Beadz!2 Under the Sea jest jeszcze fajnego? Fajne jest to, że wchodząc na tę grę na tym samym portalu, na tym samym komputerze i przez tę samą przeglądarkę można grać od momentu, w którym się zakończyło grę. Niezależnie czy zasiada się do gry po 2 dniach, czy po miesiącu – stan gry zostaje zapamiętany. To jest bardzo fajne, bo ta gra zuma jest grą wieloetapową i ciężko od razu przejść wszystkie etapy. Życzę wam udanej zabawy !!!

Beadz!2 Under the Sea, 6.6 out of 10 based on 20 ratings