Bru!

Na dzień dzisiejszy polecam kolejną grę zuma. Ta gra zuma ta nosi nazwę Bru!. Jest to dotychczas niespotykana gra zuma, a wręcz mogłaby ona nosić inną nazwę, kto wie czy w przyszłości nie będzie osobnego działu dla gier tego typu. Ta gra zuma jak wiele innych gier zuma wywodzi się z dalekiego wschodu, czyli z Chin. To właśnie tam ludzie od dawien dawna interesowali się grami tego typu, często nie miały one podłoża bycia grą, ale z biegiem czasu ludzie zaczęli w to grywać. Więc przejdźmy do rzeczy, bo na pewno nie każdy wie, o co tak naprawdę chodzi w tej grze.

Z początku może ona wydawać się trudna, ale jeśli dojdziesz do wprawy to jest łatwa jak bułka z masłem. Gra Bru! zaczyna się od tego, że musisz nacisnąć przycisk play Bru!. Więc już wszystko jasne twoim zadaniem będzie zagranie w grę zuma, która zachwyca swoją innością. Wybierasz, więc jedyny dostępny jak na razie poziom, czyli poziom pierwszy. Tu po raz pierwszy ukazuje się innowacyjność gry Bru!.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (14 votes cast)


Na ekranie swojego komputera zaobserwujesz kule poruszające się po obwodzie koła w dwóch sąsiadujących sobą rzędach. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo, co z tym zrobić, czy usunąć wszystkie kulki z planszy? Czy może coś innego? Otóż twoim zadaniem jest ustawianie obok siebie po trzy kulki tego samego koloru. Jednak nie chodzi tutaj o to, aby wszystkie kulki usunąć z planszy, bo jak się później przekonasz jest to niemożliwe do wykonania. Więc zabieraj się już do roboty. Kulki mogą jedynie zmieniać swój tor, robisz to za pomocą naciśnięcia na daną kulkę lewym przyciskiem mysz.

Jedne kulki się poruszają inne stoją, więc czasami zdarza się tak, że kulki same połączą się kolorem w trójkę i usuną się z planszy. Jednak kulki na planszy utrzymują się mniej więcej na równym poziomie, to znaczy, że gdy usuniesz parę kulek z planszy, na ekranie pojawią się nowe kulki zastępujące poprzednie. Teraz przedstawię wam, co musicie uczynić, aby przejść do następnego poziomu gry zuma. Otóż, aby wygrać dany level należy zbić określoną ilość kulek. Ilość ta podana jest na dole ekranu (w pierwszej planszy ilość ta wynosi piętnaście kulek czerwonych i taka sama ilość kulek żółtych). Jednak z każdym poziomem ilość się ta będzie zwiększać.

Za każde zbicie kulek z ekranu dostajesz punkty, które są podawane w lewym górnym rogu ekranu. Logiczne jest, więc, że czym więcej zdobędziesz punktów, tym lepiej dla ciebie. Gdy już osiągniesz wymagania w planszy, twój medal zabłyśnie kolorami kulek, jakie były na planszy i zostanie odblokowana kolejna plansza. Przechodzisz, więc do następnej planszy tej gry zuma i możesz zauważyć, że kulek do zebrania będzie więcej. Tak już będzie z każdym następnym levelem, chyba, że na planszy pojawią się nowe kolory kulek. Wtedy kulek do zebrania będzie więcej, ale również trudniej będzie ułożyć obok siebie trzy kulki o tym samym kolorze.

Cała gra Bru! składa się z dwudziestu czterech plansz o różnej budowie i skomplikowaniu. Cała gra zuma Bru! nie zajmuje zbyt wiele czasu, wystarczy tylko trochę pomyśleć i szybko manewrować kulkami, a zajmie ona naprawdę parę minut. Zapamiętaj, że w tej grze jest możliwe uruchomienie przerwanej wcześniej gry zuma na tym samym komputerze, możesz, więc spokojnie wyłączyć sobie grę i wrócić do niej później.

Jeżeli uda ci się przejść całą grę w kulki Bru!, możesz później wybrać opcję endless Bru!. Jest to ta sama gra zuma, jednak panują w niej trochę inne zasady niż w wcześniej opisywanej grze zuma. Niby wszystko się odbywa w taki sam sposób, lecz możesz wybrać sobie wszystkie plansze, które dotychczas przeszedłeś w play Bru!. Mianowicie różni się ona tylko tym, że się nie kończy. Zadaniem jest zebranie jak największej ilości punktów, więc jeśli ci się nudzi i masz dużo wolnego czasu polecam tę opcję.

Jeśli już udało ci się przejść całą grę zuma Bru!, twój wynik zostanie zapisany i wysłany. Zobacz, czy jesteś najlepszy, jeśli nie udało ci się zdobyć nawet podium, zawsze możesz spróbować zagrać ponownie. Polecam, więc szczególnie tą jeszcze mało znaną, ale bardzo wciągającą grę zuma Bru!, na dzisiejsze popołudnie.

Bru!, 7.4 out of 10 based on 14 ratings