Chińskie kulki

Przenieś się z nami do Chin i przeżyj niesamowitą przygodę !!! Chińskie kulki są znane na Bliskim Wschodzi od dawien dawna. To, że dla kultury starożytnego wschodu chińskie kulki były bardzo ważne można udowodnić poprzez to, że zostały one umieszczone w świętym miejscu, jaki dla Azjatów jest świątynia Nieba. Rzecz jasna w tamtych czasach kulki nie miały nic wspólnego z grami, były to po prostu kryształy, które uważano za magiczne i posiadające niezwykłą moc. Na podstawie legendy o chińskich kulkach zaczęły powstawać najpierw gadżety, a później i gry. W jedną z takich gier masz właśnie okazję zagrać na naszym portalu.

Chińskie kulki to gra, w której strzela się kolorowymi kulkami do przesuwającego się wężyka kryształowych kulek. Wężyk stara dotrzeć się do jaskini na samym końcu trasy – trasy często zwanej w grach nawiązujących do kultury chińskiej Jedwabnym szlakiem, a nazwa ta wzięła się od największego niegdyś szlaku handlowego. Waszym celem jest niedopuszczenie do tego, aby wężyk z kulek dotarł na sam koniec, gdyż wtedy przegracie. Aby temu zapobiec musicie strzelać w kryształowe kulki innymi kulami. Musicie strzelać tak, aby trzy tego samego koloru spotkały się ze sobą. Jeśli tak się stanie zostaną one usunięte z planszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (329 votes cast)


Strzelanie do kulek w tej grze nie jest jednak tak banalną sprawą, gdyż są one praktycznie cały czas w ruchu. Praktycznie, bo zdarza się czasem, że wężyk z kulkami się zatrzyma, a dzieje się tak wtedy, gdy uda wam się przerwać go w połowie, poprzez usunięcie kulek. Tradycyjnie strzela się przy użyciu myszki, ale tu zapewne będzie ona bardziej w ruchu, tym bardziej, że na dole ekranu po lewej stronie można zobaczyć czasomierze. Jeśli nie usunięcie z planszy całego wężyka w określonym czasie to gra dobiegnie końca, czego raczej nie chcielibyście przez zobaczeniem wszystkich plansz. Chińskie kulki jak przed chwilą wspomniałam są grą wieloetapową, a każdy kolejny etap jest nieco trudniejszy od poprzedniego, przede wszystkim dlatego, że kulki przesuwają się szybciej i trasa jest bardziej skomplikowana.

W tej grze w kulki czeka was również kilka niespodzianek np. czasem wasza wyrzutnia kulek będzie mogła razić prądem, co pozwala na usunięcie dowolnych kulek z wężyka bez względu na ich kolor. Możliwe też są migające kulki, czyli taki, które dopasują się do dowolnego koloru. Możliwe jest też zmienienie kulki, którą aktualnie strzelacie na inną, jednakże również losową, a robić się to poprzez wciśnięcie spacji. W grze nie ma możliwość włączenia pauzy, wciskając jednak przycisk menu w prawym dolnym rogu jest możliwość zatrzymania wężyka, jednak czas będzie płynął dalej. Na samym dole na środku ekranu możecie zobaczyć ile punktów udało wam się zdobyć.  Na górze w prawym rogu ekranu możecie wyłączyć dźwięk i muzykę w grze.

To tyle ze spraw techniczno-organizacyjnych. Mam nadzieję, że gra Chińskie kulki przypadnie wam do gustu i będziecie często do nas powracać, aby w nią zagrać. Chińskie kulki oparte są na wspaniałej legendzie, którą dodaje tajemniczości całej grze. Niewiele jest takich gier, które niosą z sobą ciekawą historię. Warto wypróbować te kulki choćby tylko ze względu na nią. Myślę, że jeśli spróbujecie to tak was ta gra wciągnie, że nie będziecie mogli przestać w nią grać.

Bawcie się dobrze w chińskim świecie kulek !!!

Chińskie kulki, 6.7 out of 10 based on 329 ratings