Dragon Ball

Dragon Ball, czyli inaczej Smocze kulki to gra przeznaczona zarówno dla małych, jak i dużych wielbicieli gier kulki. Jest to dość ciekawa gra kulki ponieważ ma nieco inne zasady niż pozostałe gry kulki, w które macie okazję pograć na naszym portalu. Dragon Ball to nie strzelanie do kulek, to też nie jest gra, w której trzeba wywołać reakcję łańcuchową, nie jest to też gra przygodowa. Jest to logiczna gra kulki, w której musicie unikać kulek na planszy i zderzać się tylko z tymi, które mają taki sam kolor jak wy.

Dragon Ball wydaje się być bardzo prostą grą kulki jednak jak sami zauważycie wcale nie tak łatwo jest zderzać się tylko z tymi kulkami, które mają taki sam kolor jak wasza kulka bazowa? Dlaczego? Z różnych powodów – kulek na planszy jest wiele i ciężko je unikać, a także dlatego, że co jakiś czas wasza kulka bazowa zmienia kolor – wy tu pędzicie za niebieską kulką, a tu bummm – wasza kulka robi się żółta i już musicie rozpoczynać misję od nowa. Mimo to gra Dragon Ball jest bardzo wciągająca.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)


Z grą Dragon Ball na pewno nie będziecie się nudzić. Czeka tutaj na was 10 wspaniałych misji, gdzie każda kolejna jest coraz trudniejsza. Na początku gry zobaczycie mapę, a na niej migające na czerwono miecze – te miecze wskazują na planszę, w którą aktualnie macie zagrać. Klikacie na nich, ale nie wejdziecie od razu – musicie najpierw zapłacić. Koszt wynosi jedną kryształową kulkę. To ile macie kulek możecie sprawdzić klikając na SHOP i patrząc na środkową część. Jeśli nie macie kryształowych kulek to możecie je tam zakupić klikając, na niebieską kryształową kulkę po prawej. Koszt takiej kulki to 100 monet.

Jeśli mamy kryształowe kulki to spokojnie możemy zaczynać grę. Klikamy na mieczach i ukazuje nam się plansza – w każdej kolejnej misji wyglądać będzie ona inaczej, jednak cel zawsze jest ten sam. Celem gry Dragon Ball jest zaś usunięcie wszystkich kulek z planszy. Robi się to tak, że na początku musimy czekać, aż nasza kulka bazowa, którą sterujemy za pomocą myszki nabierze jakiegoś koloru. Kiedy mamy już ustalony kolor to musimy naszą kulką zderzyć się z inną (innymi) tego samego koloru. Trzeba jednak uważać, bo nasza kulka bazowa co jakiś czas zmieniać będzie kolor, a uderzenie w innego koloru kulkę niż nasza powoduje, że misja dobiega końca i musicie znów płacić za wejście do niej.

Podczas gry w Dragon Ball i gonienia za kulkami na górze ekranu możecie śledzić takie opcje jak (od lewej): czas, jaki wam pozostał do końca misji (jest go bardzo dużo tak, więc nie musicie się martwić), ilość kulek, jaką musicie jeszcze usunąć z planszy, ilość punktów (monet), jaką udało wam się zdobyć (za te monety możecie kupować kryształowe kulki, które są potrzebne, aby rozpocząć misję), na końcu zaś macie złote kulki, które będą wam potrzebne na końcu gry Dragon Ball. Po co? To pozostanie tajemnicą – musicie odkryć to sami.

To w zasadzie na tyle jeśli chodzi o kulki Dragon Ball. Mam nadzieję, że ta gra kulki spodoba wam się równie mocno jak inne propozycje na gry kulki, które możecie znaleźć na naszym portalu. Życzę wszystkim smoczej zabawy!!!