Element Quest

Element Quest to bardzo fajne kulki, które oferują ci aż 3 poziomy trudności w standardowej grze oraz dodatkowo jeszcze szybką grę, w której grasz nie dla poziomu, a tylko i wyłącznie dla jak największej ilości punktów. Gra kulki Element Quest to znakomita propozycja dla dzieci i dorosłych, którzy chcą nieco poćwiczyć swój refleks. W tej grze kulki niewątpliwie jest to możliwe, bo musicie wykazać się nie lada refleksem i nie lada logicznym myśleniem by przejść wszystkie plansze, które są dla was przygotowane.

Zasady tej gry kulki są naprawdę bardzo proste i jestem pewna, że każdy/a z was poradzi sobie znakomicie z grą Element Quest. Wystarczy, że rozpoznajecie kolory i macie na tyle skoordynowaną rękę, że sprawnie będziecie poruszać myszką. A potem już tylko klikacie w te rzędy z kulkami, w których znajduje się na samym początku kulka tego samego koloru co ta na środku. Proste? Myślę, że tak, choć sama gra kulki Element Quest nie jest wcale taka prosta na jaką wygląda. Zagrajcie i przekonajcie się sami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (10 votes cast)


Element Quest to gra kulki, w której możecie zagrać w standardową grę, w której macie do wyboru jeden z 3 poziomów trudności – beginner (początkujący), regular (normalny), hard (trudny) oraz szybką grę (Blitz mode), gdzie nie macie poziomów, a liczy się ilość zdobytych punktów. Niezależnie od wybranej opcji tej gry kulki punkty są bardzo istotne, jeśli chce się zająć wysokie miejsce na liście graczy.

Zasady tej gry kulki są proste – musicie usuwać kulki by zdobyć jak najwięcej punktów. Kulki usuwacie poprzez strzelanie w odpowiedni rząd kulką, znajdującą się na środku ekranu. Jak strzelać? Po pierwsze w grze Element Quest potrzebna wam będzie myszka. Przesuwając myszkę możecie odpowiednio nacelować kulką w wybrany rząd, a kiedy klikniecie na lewy przycisk myszki kulka zostanie wystrzelona. Strzelacie w te kulki, gdzie na samym początku (najbliżej środka ekranu) bądź na drugiej pozycji znajduje się kulka tego samego koloru, co ta na środku planszy. Zderzenie kulek spowoduje, że zostaną one usunięte z planszy – kolor środkowej kulki pozostanie bez zmian.

W grze Element Quest zdarzyć się może, że nie ma nic do usunięcia i co wtedy? Wtedy wybieracie jakiś rządek i strzelacie, a kolory kulek zostaną zamienione – twoja znajdzie się na początku rządku, a ta z początku znajdzie się na środku planszy i to nią będziecie strzelać. Fajny motyw? Sądzę, że bardzo ciekawy i to właśnie uatrakcyjnia tę grę kulki.

W tej grze kulki warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że w prawym dolnym rogu ekranu macie podany level, w który gracie (tylko w standardowej grze) oraz ilość zdobytych punktów. W lewym górnym rogu tej gry kulki znajdziecie czasomierz, który odmierza czas do kolejnego levelu oraz ilość bonusów, jakie mogą pojawić się na planszy. Bonusy to np. bomby – usuwające cały rząd, śnieżynki – zatrzymujące na jakiś czas kulki oraz wiele wiele innych, które poznacie podczas gry.

Warto również spojrzeć w lewy dolny róg ekranu gry Element Quest, gdzie na głośniku możecie wyłączyć muzykę w grze. Macie również też podpowiedź, że na M możecie wyłączyć dźwięki w grze, a na Esc macie możliwość wyjścia z tej gry kulki. Warto w tym miejscu dodać jeszcze, że wciskając P na klawiaturze macie możliwość włączenia pauzy. No i to w zasadzie byłoby na tyle, jeśli chodzi o zasady tej oto gry kulki.

Mam nadzieję, że będziecie się znakomicie bawić, gdyż gra Element Quest jest naprawdę świetna. Gry kulki cieszą się dużą popularnością wśród dorosłych i dzieci dlatego zachęcam was do sprawdzenia także innych naszych propozycje na bardzo fajne kulki online. Zapraszam do zabawy!!!

Element Quest, 6.7 out of 10 based on 10 ratings