Honey Trouble

Przeżyj niezwykłą przygodę z misiem, który wpadł w kłopoty próbując zabrać pszczołom miód. Honey Trouble jest to gra zuma, wszystkim bardzo znana i polega na usunięciu wężyka kulek. Nasz miś był strasznie głodny i postanowił nazbierać sobie trochę miodku. Wyruszył, więc do trzech światów, gdzie musiał najpierw przegonić wszystkie pszczoły, aby spokojnie mógł zabrać baryłkę miodu.

W grze zuma Honey Trouble nasz miś umieszczony jest gdzieś na planszy, a jego zadaniem jest zbijanie wężyka kulek ( pszczół). Pszczoły starają się dotrzeć po wyznaczonej trasie do baryłki z miodem, a waszym zadaniem jest niedopuszczenie do tego, ponieważ zostanie wtedy ogłoszony koniec tej gry zuma. Aby zapowiedz tej katastrofie musicie strzelać w kulki z pszczołami-kulkami, które wyrzuca miś. Jednak musicie strzelać w taki sposób, aby obok siebie znalazły się, co najmniej trzy kulki tego samego koloru. Jeśli wszystko zrobicie tak jak należy, kulki zostaną usunięte z planszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (142 votes cast)


W tej grze strzelanie do kulek z pszczołami wcale nie jest takie proste, gdyż są one stale w ruchu, a trafienie w to miejsce, w które chcemy może okazać się trudniejsze niż na pierwszy rzut oka. Dostępne jest jednak chwilowe zatrzymanie wszystkich kulek, poprzez przerwanie łańcucha w połowie lub też możemy je dostać po uzupełnieniu siły specjalnej, która sama rośnie. W różnych miejscach na planszy tej gry zuma pojawiają się również literki, w które musimy trafić, aby ułożyć wyraz honey, dzięki czemu dostaniemy punkty i wąż cofnie się do tyłu. Są również dostępne kulki, które niszczą wszystkie kulki w ich zasięgu. Czasami jest to ostatnia deska ratunku. Spotkać również możemy kulki, dzięki którym wąż cofnie się do tyłu. Zyskując kulę czarna dziura, zostaje ona umieszczona na miodzie, którego bronimy przed pszczołami i może ona pochłonąć trzy kule, tym samym ratując ciebie przed utratą miodku. Pośród kul w wężu umieszczona jest również czarna kula, aby ją usunąć musisz użyć na nią specjalnej kuli lub usunąć jej sąsiednie kulki. Na końcu każdego wężyka jest umieszczona miodowa kula, która popycha wszystkie pozostałe kulki do przodu. Po usunięciu wszystkich kul z planszy, wędruje ona do baryłki z miodem.

Po ukończeniu poziomu w tej grze zuma zostają podliczone wszystkie nazbierane punkty. Ukaże się tabelka, w której jest podany wynik, bonus czasu ( im szybciej oczyścisz planszę z kulek, tym więcej punktów bonusowych dostaniesz), bonus kombinacji ( im więcej wykonasz kombosów tym więcej zostanie przydzielonych punktów), bonus poziomu ( im wyższy poziom, tym wyższy bonus) oraz ostateczny wynik. Sterowanie misiem odbywa się za pomocą myszki, przez poruszanie obracasz misia dookoła, a poprzez naciśnięcie lewego klawisza myszy strzelasz kulkami, oraz za pomocą spacji, przez co możesz zmieniać misiowi kulki, jeśli aktualna nie jest potrzebna. Za każdym razem miś ma przy sobie trzy dostępne kulki, jedną w rękach i dwie na ramionach.

W grze zuma, Honey Trouble dostępne są trzy światy. Każdy następny świat trudniejszy od poprzedniego i każdy wymagający przejścia poprzedzającego go świata. Masz zatem dostępne w grze Honey Trouble trzy poziomy trudności, a w każdym z tych poziomów masz dostępnych siedem plansz o różnej złożoności. Po przejściu jednego świata dostaniesz gratulacje za zdobycie całego miodu oraz zostanie odblokowany następny poziom trudności. Po ukończeniu tej gry zuma możesz zapisać swój wynik i sprawdzić, czy udało ci się wygrać.

Honey Trouble, 6.7 out of 10 based on 142 ratings