Isoball 3

Isoball 3 jest naprawdę ciekawą i wciągającą grą kulki. Gra Isoball 3 zaliczana jest do gry kulki. Jest to kontynuacja gier Isoball i Isoball 2. Ta gra kulki jest bardzo wciągająca i jej przejście może zająć naprawdę dużo czasu. Grając w grę Isoball 3 zapominasz o tym, co się dzieje w świecie rzeczywistym i często bywa tak, że gdy skończysz na dworze już dawno zaszedł zmrok. Zanim weźmiesz się za przechodzenie gry kulki Isoball 3 warto zapoznać się z tutorialem, gdzie krok po kroku wytłumaczone jest, o co tak naprawdę chodzi w tej grze. Możecie również zajrzeć tutaj -> jak przejść Isoball 3.

Otóż chodzi o to, aby w tej grze kulki za pomocą dostępnych klocków doprowadzić czerwoną kulkę do dołka. Jednak nie jest to wcale takie proste jak się wydaje. Im wyższy level tym doprowadzenie kulki do dołka staje się coraz trudniejsze. Ta gra kulki ogółem składa się z siedemdziesięciu pięciu plansz, które są podzielone na tak jakby poziomy trudności. To znaczy, że co piąta plansza zawiera jakieś nowe elementy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (14 votes cast)


Na samym początku tejże gry kulki twoje zadanie jest bardzo łatwe wystarczy ustawić jeden klocek, aby piłka dotarła w wyznaczone miejsce, jednak z każdym kolejnym poziomem dodawane są nowe klocki, a każda plansza ma wyłącznie jedno rozwiązanie, którym można ukończyć level. Teraz opisze dostępne w tej grze kulki klocki i to, co możesz zrobić za ich pomocą. Zwykły kwadratowy, płaski klocek oraz sześciokątny klocek- służą do podwyższania stopni, jednak nie można bezpośrednio po nich spuścić kulki, ponieważ roztrzaska się na uskokach( kulka do poprawnego przepływu przez trasę potrzebuje idealnie płaskiej powierzchni). W tej grze kulki trójkątny lekki i stromy spad służą do opuszczani kuli o poziom niżej z różnych wysokości. Strzałki- za ich pomocą możesz zmienić kierunek loty piłki, można je umieścić zarówno na ziemi, jak i na płaskiej powierzchni na klockach. Mosty- za ich pomocą możesz poprowadzić ścieżkę wyłącznie nad przepaścią, jednak możesz umieszczać je na różnej wysokości oraz możesz umieścić na nich inne klocki.

Gdy na ścianach tej gry kulki są tunele, a dołek jest zamknięty, należy najpierw przejść tunel, po czym otworzy się dołek i wtedy trafiamy do dołka, gdy jest więcej tunelów, postępuje się podobnie, tylko należy przejść przez wszystkie tunele( różne tunel są oznaczone różnymi paskami nad nimi). Kostki w tejże grze kulki, które mają wejście z dołu i dziurę na górze działają jak winda, dzięki nim możesz transportować piłkę na wyższy lub niższy poziom, piłka po opuszczeniu windy będzie poruszała się w tym samym kierunku, co przed wpuszczeniem do windy. Klocek wyglądający jak taśma produkcyjna- przyśpiesza kulkę, możemy je układać na innych klockach, czym ich więcej, tym piłka osiąga większą szybkość. W tejże grze kulki pole z przyciskiem, usuwa wystające klocki znajdujące się na drodze, działa jak mechanicznie sterowany klocek. Zielone przeźroczyste kostki- działa to na zasadzie, że stawiasz jeden zielony klocek, a parę kratek dalej drugi, kratki umieszczone pomiędzy zostaną połączone przeźroczystymi klockami. Takim sposobem jesteś w stanie przejść całą grę kulki Isoball 3.

Za każde przejście pięciu kolejnych plansz tejże gry kulki dostajesz nagrodę lub planszę bonusową, w której masz nieograniczoną liczbę kostek, dzięki czemu możesz zarobić więcej punktów, bo jak to zawarte jest w tej grze, im więcej kostek wykorzystasz, tym więcej otrzymasz punktów w planszy, jednak pamiętaj, że w zwykłych levelach liczba kostek jest ograniczona. Ostatnie plansze gry Isoball 3 są naprawdę ciężkie i możesz się wiele natrudzić, aby ułożyć kostki w odpowiedni sposób. Po ukończeniu gry możesz zapisać swój wynik.

Zaletą gry kulki Isoball 3 jest to, że jest ona zapisywana w trakcie gry, więc możesz powrócić do niej w każdej chwili i nie musisz znów zaczynać jej od samego początku, tylko od momentu, w którym skończyłeś. Punkty zostają przyznane również za to, w jakim czasie został ukończony dany, level, więc warto się śpieszyć. Jeśli pomylimy się w układaniu klocków, mamy do dyspozycji funkcję erase, umieszczoną w dolnym lewym rogu, dzięki to, której możesz usuwać wybrane przez siebie elementy z planszy. Jeśli jednak chcesz zacząć rundę od nowa wybierz opcję clear umieszczoną w prawym górnym rogu. Jeśli już ustawiłeś odpowiednio wszystkie klocki naciśnij start w prawym dolnym rogu, aby uruchomić mechanizm. Wskazówka: aby obracać elementy w panelu z klockami naciskaj na niego tak długo lewym przyciskiem myszy, aż otrzymasz odpowiednią pozycję. Życzę udanej zabawy z grą Isoball 3.

P.S. Jeśli macie jakiś problem z którąś z plansz zajrzyjcie tutaj -> jak przejść Isoball 3.

Isoball 3, 7.6 out of 10 based on 14 ratings