Kulki Papirus

Dziś kolejna propozycja gier kulki. Ostatnio wędrowaliśmy po morskich głębinach, a także po Chinach. Dziś natomiast przenosimy się do Starożytnego Egiptu i tam przeżyjemy niesamowitą przygodą z grą Kulki Papirus. Skąd taka nazwa? Stąd, iż każda plansza w tej grze kulki rozrysowana jest na papirusie, a każdy wie, a przynajmniej tak być powinno, że papirus to taki materiał piśmienniczy, który stworzyli Egipcjanie w czasach starożytnych.

Kulki Papirus to bardzo ciekawa gra kulki, w której musicie usunąć z planszy wszystkie czerwone kulki. Wydawać by się to mogła dziecinnie proste, jednak dla utrudnienia macie tu ograniczoną ilość kulek, którymi możecie strzelać w kulki, znajdujące się na planszy. Jest to gra kulki, w której niewątpliwie przyda się zdolność logicznego myślenia, a także umiejętność przewidzenia toru lotu piłki. Mimo to, że Kulki Papirus do najprostszych nie należą to można się przy nich znakomicie bawić. Sprawdźcie sami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (9 votes cast)


Zasady gry Kulki Papirus są proste, jednak sama gra wymaga dużej dozy cierpliwości i do najprostszych nie należy. Celem gry Kulki Papirus jest przejście wszystkich dostępnych w niej plansz, a jest ich dość sporo tak, więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy. Zwykle, aby przejść do kolejnej planszy trzeba oczyścić daną planszę z kulek – w grze Kulki Papirus nie musicie usuwać wszystkich kulek, a tylko te, które mają kolor czerwony. Za niebieskie kulki doliczane są jedynie punkty, a zebranie zielonej powoduje, że na planszę spada dodatkowa kulka, w miejscu, w którym spadła poprzednia.

Jak było wspomniane najważniejsze są kulki czerwone, nie oznacza to jednak, że nie warto zbierać innych kulek. Każda dodatkowa kulka niewątpliwie ma duże znaczenie, gdyż ilość kulek, którymi możecie strzelać jest ograniczona. Ilość dostępną w danej planszy możecie sprawdzić po lewej stronie ekranu. W grze Kulki Papirus macie tam taką rurkę, w której umieszczone są kulki, a na jej dole napisana jest ilość dostępna na początku planszy. Może się ona zwiększać jeśli będziecie zdobywać kolejne progi punktowe, dlatego też kulki koloru niebieskiego również są bardzo ważne. Dodatkową piłkę dostaje się zwykle co 10 000 punktów, a więc warto o to walczyć.

Skoro jesteśmy przy punktach w grze Kulki Papirus to warto wiedzieć, że można je podejrzeć w prawym górnym rogu planszy. W lewym rogu u góry macie natomiast podany level, w który aktualnie gracie. Warto jeszcze wiedzieć, że ta gra kulki nie jest ograniczona czasowo toteż nie potrzeba tutaj opcji pauzy, gdyby ktoś starał się ją znaleźć. Można natomiast wyłączyć dźwięk wciskając zero na klawiaturze numerycznej. No i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o techniczne sprawy w grze. No choć warto jeszcze może zauważyć, że po wyjściu z gry Kulki Papirus i wróceniu do niej na tym samym komputerze, przez tą samą przeglądarkę, na tym samym portalu możecie grać od momentu, w którym zakończyliście tę grę kulki.

Kulki Papirus to wspaniała rozrywka na długie godziny. Z tą grą kulki możesz przenieść się do krainy piramid i mumii przeżywając niesamowitą przygodę. Jeśli kochasz gry kulki to koniecznie musisz spróbować zagrać w Kulki Papirus. Jestem pewna, że nie pożałujesz tej decyzji i jeszcze często do nas powrócisz, aby zagrać w tę grę. Życzę udanej zabawy!!!

Kulki Papirus, 6.1 out of 10 based on 9 ratings