Kulki Zen

Kulki Zen znane również jako Super Zen Blaster to bardzo popularna gra, której celem jest zniszczenie wszystkich kulek w biegnącym wężyku zanim dotrą do czarnej dziury na końcu trasy. Ta gra jest dość prosta, choć z każdym etapem jest trudniej. Wężyk ma jednak określoną długość i od razu widać ile trzeba będzie się namęczyć 😛 Pomysł na stworzenie gry Kulki Zen narodził się podczas wizyty w chińskich ogrodach Zen, w których to roi się od marmurowych rzeźb, które pewnego dnia zostały zniszczone przez zazdrosnego człowieka kamiennymi kulami. Od tego czasu ogrody Zen kojarzone były nie tylko z marmurowymi rzeźbami i piękną roślinnością, ale również i z tą historią o kamiennych kulach.

Super Zen Blaster mają za sobą ciekawą historię, dzięki czemu jeszcze przyjemniej się w nie gra. Gry, które mają jakąś historię potrafią wytworzyć wokół siebie aurę tajemniczości i wciągnąć na długie długie godziny. Taka historia robi wrażenie szczególnie na osobach dorosłych, a w tym w szczególności na kobietach, które lubią ckliwe historyjki. Kulki Zen są grą wieloetapową, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy podczas strzelania kolorowymi kulkami i obronie ogrodów Zen przed zazdrośnikiem, których chce zniszczyć wszystkie piękne marmurowe rzeźby, które znajdują się w ogrodach. Nie pozwól mu na to i zniszcz cały wężyk kulek zanim dotrze na koniec trasy !!!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.7/10 (17 votes cast)


Super Zen Blaster to bardzo prosta gra kulki, która polega na strzelaniu kolorowymi kulkami w inne, które biegną sobie wężykiem jedna za drugą. Strzelać należy tak, aby co najmniej 3 kulki tego samego koloru znalazły się obok siebie. Jeśli tak się stanie zostaną one usunięte z planszy. Jeśli usuniesz cały wężyk kulek to przejdziesz do kolejnego etapu, który już jest nieco trudniejszy. Kulek jest więcej w wężyku, a sam wężyk biegnie szybciej. Dodatkowo każda kolejna trasa wężyka jest bardziej skomplikowana i mogą się pojawić na niej przeszkody, które utrudnią ci strzelanie. Pamiętaj o tym, że musisz zestrzelić wężyka zanim dotrze na koniec trasy !

Kulki Zen nie są ograniczone czasowo, ale to nie znaczy, że nie musisz się spieszyć – wężyk nie będzie na ciebie czekał tylko cały czas pobiegnie do przodu musisz, więc dobrze rozplanować czas. W tej grze kulki nie ma możliwości włączenia pauzy, co może być jej małym minusem, ale plansze są na tyle szybkie do przejścia, że przerwę można zrobić sobie po zakończeniu etapu gry, jak pojawia się ekran z podsumowaniem rundy. W grze towarzysz nam muzyczka w tle, którą można wyłączyć na głośniku u góry ekranu. Tuż obok głośnika można podejrzeć ilość zdobytych punktów. Do kulek tradycyjnie strzela się przy użyciu myszki.

Jak widać Kulki Zen mają proste zasady i niewiele dodatkowych skomplikowanych opcji. Bardzo szybko można wczuć się w klimat gry i zapomnieć o otaczającym świecie tym bardziej, że wokół gry roztacza się magia, jaką utworzyła jej historia powstania, a dokładnie historia zniszczenia chińskich ogrodów Zen. Jeśli chcesz poczuć tę magię koniecznie musisz spróbować zagrać z nami w grę Super Zen Blaster. Gwarantuję, że nie będziesz się nudzić i przeżyjesz niesamowitą przygodę.

Życzę przemiłej zabawy !!!

Kulki Zen, 6.7 out of 10 based on 17 ratings