Kulkis

Lubicie powracać do klasyki? Jeśli tak, jeśli lubicie retro gry to z pewnością gra Kulkis spotka się z waszym uznaniem. Kulkis to oldschool’owe kulki, dziś dostępne w wersji online, ale swego czasu grane na automatach do gier. W grze Kulkis masz do przejścia kilkanaście bardzo fajnych plansz, w których przede wszystkim musisz wykazać się zręcznością oraz sprytem. Myślę, że te kulki przypadną wam do gustu i chętnie będziecie do nas powracać, aby w nie zagrać.

Kulkis to wcale nie są trudne kulki online, ale trzeba się skupić, aby przejść je całe. Fajne jest tutaj to, że jeśli stracicie wszystkie życia to wcale tej gry kulki nie musicie rozpoczynać później od nowa, a po prostu możecie wybrać planszę, na której skończyliście. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i dzięki niemu kulki Kulkis są jeszcze fajniejsze. Znakomite jest również to, że gra Kulkis nie jest ograniczona czasowo, a więc możecie do woli myśleć nad tym, jak najlepiej jest przejść daną planszę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (22 votes cast)


Kulkis to jedna ze starszych gier kulki w jaką można dziś zagrać w internecie. Nie są to jednak klasyczne kulki, a zręcznościowa gierka, która jest dostępna w całości w języku polskim. Tuż po włączeniu się tej gry kulki możecie wybrać języki angielski lub polski, tak więc gra nie powinna wam sprawić żadnych problemu pod względem zrozumienia komentarzy, jakie czasem będą wam w tej grze kulki wyświetlane. Do gry przyda się wam sprawna klawiatura, bo kulką w grze Kulkis poruszacie za pomocą strzałek. Strzałka w górę to lot w górę i przyspieszenie, strzałka w dół do spowolnienie, zaś boczne strzałki to oczywiście ruch prawo-lewo.

W grze Kulkis chodzi o to, aby przejść wszystkie dostępne misje. Poruszacie się tutaj czerwoną kulką, choć nie zawsze, bo na specjalnych polach można jej zmienić kolor – czasem jest to niezbędne do przejścia planszy, bo jakoś trzeba usuwać pewne klocki. Zresztą sami zobaczycie jak tylko zaczniecie grać w te kulki. Sama gra Kulkis jest bardzo prosta i na pewno nie będziecie mieć problemów z jej zrozumieniem i świetnie dacie sobie radę. Nie trzeba tu znać skomplikowanych zasad ani śledzić licznych opcji, bo jeśli chodzi o nie to w zasadzie mamy tylko punkty, które znajdują się w prawym górnym rogu oraz ilość żyć, znajdująca się w lewym górnym rogu ekranu tej gry kulki.

Za zadanie w grze Kulkis macie przejść planszę zbierając różne rzeczy po drodze, ale przede wszystkim zdobywając klucz do otworu znajdującego się gdzieś n drugim końcu planszy. Aby zobaczyć otwór trzeba się nieco przyjrzeć planszy – będzie to właz, jaki z pewnością widzieliście na niejednym filmie m.in. z kosmitami. Jeśli udało wam się zdobyć klucz właz się otworzy i przejdziecie to kolejnego etapu tej gry kulki. Proste? Mam nadzieję, bo naprawdę warto zagrać w tę grę kulki.

Te i inne kulki czekają na ciebie. Decyduj się szybko i baw się razem z nami. Jestem pewna, że przeżyjesz niesamowitą przygodę w wirtualnym świecie kulek. Kulki dostarczają naprawdę wiele wspaniałej zabawy, jeśli tu jesteś to pewnie znakomicie o tym wiesz. Dodatkowo gra Kulkis pozwoli ci powrócić myślami do przeszłości, bo to w końcu gra retro. Udanej zabawy!!!

Kulkis, 7.3 out of 10 based on 22 ratings