Ogasis

Niektóre z gier komputerowych jakie można znaleźć w internecie sprawia wrażenie bardzo prostych, jednak z czasem okazuje się, że są to tytuły wymagające i wciągające. Dużą popularnością cieszą się na przykład gry kulki, w które na całym świecie grają miliony osób. Stanowią one świetny sposób na nudę podczas podróży czy wyjątkowo długich i monotonnych wieczorów, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zajęły nas na dłużej. Co ciekawe, autorzy takich produkcji coraz częściej popuszczają wodze fantazji i tworzą zupełnie nowe odmiany takich gier, które sprawiają, że znana od dawna rozrywka może wciągnąć nas na nowo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (6 votes cast)


Nietypowa gra w kulki to na przykład Ogasis. Już na pierwszy rzut oka, zaraz po uruchomieniu tej produkcji zauważymy, że różni się ona od innych, podobnych tytułów. Przede wszystkim zmienione zostało tutaj nasze zadanie, którym będziemy zajmować się w trakcie gry. Zamiast strącania różnokolorowych kulek musimy łapać owoce, które pokazywane są nam przez Gasou –  małpkę znajdującą się w lewej stronie ekranu. Pędzące w naszym kierunku kulki możemy łapać lub niszczyć przy pomocy butelki znajdującej się w górnej części gry.

Sterowanie w Ogasis jest niezwykle proste i odbywa się w całości przy pomocy myszki – jej ruchy odpowiadają za wychylanie butelki na lewo i prawo, natomiast klikając obracamy butelkę, dzięki czemu możemy niszczyć lecące w naszą stronę owoce. Musimy jednak pamiętać, że mamy ograniczoną ilość żyć, które tracimy, gdy złapiemy do butelki nie te kulki, który trzeba. Utrudnieniem jest też limitowany czas, w którym możemy obracać butelką i niszczyć niepotrzebne nam owoce.

Nie ma jednak co się załamywać, bowiem praktyka czyni mistrza, a pierwszych kilka plansz to świetna okazja do nauki, ponieważ ta gra w kulki jest bardzo prosta na samym początku, dopiero z czasem kolorowych kulek pojawia się coraz więcej i ciężko jest nadążyć za wydarzeniami jakie mają miejsce na ekranie.  Dużą zaletą Ogasis jest jej bardzo ładna i kolorowa grafika, która sprawia, że tytuł ten idealnie nadaje się dla dzieci oraz osób, które poszukują estetycznie wykonanej i dynamicznej rozrywki na nudne popołudnia.

Jeśli szukacie ciekawych wyzwań, to z całą pewnością powinniście spróbować swoich sił w Ogasis.  Inne gry kulki opierają się na podobnych schematach, a tym samym szybko się nudzą, jednak Ogasis jest grą zupełnie inną, nietypową, w której zmieniono nie tylko sterowanie i grafikę, ale także diametralnie odmieniono cały sposób rozgrywki, dzięki czemu znowu będziemy mogli czerpać radość z grania w kulki.

 

Ogasis, 6.8 out of 10 based on 6 ratings