Puzzle Bubble Bross

Witam i zapraszam do zagrania dzisiaj z nami w nowa gra kulki Puzzle Bubble Bross. Jest to gra kulki online, w której wcielamy się w słyną postać Mario Bross, znaną z popularnych gier z serii Mario Bross. Jesteśmy w świecie Mario i czeka na nas nie lada wyzwanie. Musimy się pozbyć wszystkich grzybków z planszy. Niby nic nowego, przecież Mario zawsze niszczy grzybki, jednak tym razem czeka na nas lawina grzybków, która niemiłosiernie będzie próbowała nas zasypać i unicestwić swoim ciężarem. Puzzle Bubble Bross to nie tylko gra kulki, ale również gra logiczna w której trzeba sporo myśleć. By pomóc Mario w wygraniu bitwy z wrogiem, siądź za stery wyrzutni grzybków i zniszcz nadchodzącego wroga. Powodzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.9/10 (10 votes cast)


Przejdźmy więc do gry Puzzle Bubble Bross, która od innych gier typu gry kulki różni się jedynie dynamiką gry i efektami. Więc wszystkie zasady powinny być wam mniej więcej znane. Tak więc poruszamy się za pomocą myszki, czyli sterujemy wyrzutnią celując w odpowiednie kulki. By usunąć kulki z planszy, należy trafić w co najmniej trzy kulki obok siebie, można również zagrać logicznie i zrzucić większą liczbę kulek, trafiając i niszcząc kulki jak najwyżej, wtedy pozostałe grzybki spadną pod wpływem grawitacji. Na dole na środku znajduje się wyrzutnia, a pod nią aktualnie znajdująca się kulka, obok po lewej stronie pokazana jest kolejna kulka jaka pojawi się w wyrzutni. Umożliwia to lepsze zagrania taktyczne, dzięki czemu możemy przewidzieć gry kulki do przodu. W grze kulki online Puzzle Bubble Bross nie ma ograniczenia czasowego, co jest bardzo mocnym ułatwieniem w grze. Nie znaczy to jednak, że gra jest prosta.

Otóż odwrotnie, gra jest całkiem skomplikowana i tylko najlepszym udaje się ją przejść za pierwszym razem. Jak to bywa w gry kulki, klasycznym posunięciem są obniżające się kulki, nie zabraknie tego również w gra kulki Puzzle Bubble Bross. Kulki obniżają się na zasadzie nietrafionych grzybków. Istnieje tutaj stała zasada ( sześć nietrafionych grzybków → pięć nietrafionych grzybków → … → … → … → jeden nietrafiony grzybek ) i tak w pętlę. Warto to wiedzieć, gdyż możemy sobie zaplanować grę i nie dopuścić do sytuacji kiedy mamy możliwość popełnienia tylko jednego błędu, a grzybki znajdują się w kryzysowej dla nas sytuacji. Zwróćmy również uwagę na małe przyciąganie grzybków. Dzięki temu można trafiać w trudno dostępne miejsca nie zahaczając innych grzybków po drodze. Grę można przejść usuwając wszystkie grzybki znajdujące się na planszy. Na początku gry mamy pięć kolorów grzybków. Jeśli uda Ci się wyeliminować jeden kolor, znika on całkowicie z planszy i mamy jeden kolor mniej. I tak z każdym kolejnym, aż zostanie tylko jeden kolor na planszy. Jednak pamiętaj, że usuwając kolor, podczas obniżania się grzybków, przybywa ich więcej i gra wcale nie staje się prostsza.

To by było na tyle w stępu do gry, czas przejść do działania. Moja rola dobiegła końca więc życzę powodzenia i udanej gry. 🙂

Puzzle Bubble Bross, 5.9 out of 10 based on 10 ratings