Ramp-ball

Ramp-ball to świetne kulki, w których masz za zadanie zbudować rampę dla kulki, która musi trafić do wiaderka. W grze Ramp-ball do przejścia macie kilkanaście ciekawych plansz, więc na pewno nie będziecie się nudzić. W te grze kulki musicie wykazać się logicznym myśleniem i zmysłem przestrzennym, więc wytężycie tutaj co nieco swoje szare komórki. Jednak ta gra kulki jest tego warta. Ramp-ball to znakomite kulki, które bawią, relaksują i ćwiczą umysł.

Logiczne gry kulki są szczególnie lubiane przez graczy, dlatego też mam nadzieję, że ta gra kulki przypadnie wam do gustu. W grze tej potrzebna wam jest jedynie myszka, opcji też nie ma zbyt wiele, zasady zaś są tak proste, że nawet najmłodsi gracze nie będą mieć z nimi problemów. Jeśli lubicie logiczne gry kulki to serdecznie zapraszam do gry w Ramp-ball.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)


Ramp-ball to kulki, w których zobaczycie planszę z kilkoma elementami. Do najważniejszych należą rampy, wyrzutnia kulki oraz kosz na kulkę. Elementy te są w każdej z kilkunastu plansz inaczej rozłożone, więc za każdym razem musicie wykazać się nowym pomysłem na ułożenie ramp tak, by kulka mogła wpaść do kosza.

Zadanie to wydaje się dość proste, jednak Ramp-ball to logiczna gra kulki i bez myślenia się nie obejdzie. Na początku faktycznie jest to prosta gra kulki jednak z każdą kolejną planszą jest trudniej – zresztą zobaczycie to sami jak tylko zagracie razem z nami w Ramp-ball.

Ramp na planszy w tej grze kulki jest różna ilość. Każdą rampę, która ma na środku srebrny element można przenieść w dowolne inne miejsce a chwytając rampę za końcówki można ją wyginać. Są w tej grze kulki jeszcze inne rampy bez srebrnych elementów i takich ramp w żaden sposób nie da się wyginać ani przesuwać, wtedy w grze Ramp-ball musicie wykazać się jeszcze większą pomysłowością.

Poza rampami, wyrzutnią kulki oraz koszem na planszy mogą znajdować się jeszcze różne przeszkody np. murki, ścianki, itp. Takie elementy nieco utrudniają grę Ramp-ball, ale jestem pewna, że znakomicie dacie sobie radę i z łatwością ominiecie takie przeszkody, bawiąc się przy tym jeszcze lepiej niż zwykle.

W Ramp-ball nie ma żadnego ograniczenia czasowego – celem tej gry kulki jest przejście wszystkich plansz niezależnie od czasu. Jeśli nie uda wam się trafić kulką do kosza to nic nie szkodzi – nie ma tutaj żyć, które są wam odejmowane. Jeśli piłka spadnie gdzieś na dno planszy to po prostu musicie zacząć daną misję tej gry kulki od początku.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć co nieco o opcjach tej gry kulki. A więc gdzieś na górze ekranu (po lewej bądź prawej zależy od misji) znajdziecie: level, w który gracie oraz ilość zdobytych punktów, a pod tymi danymi znajdziecie jeszcze: znak pytajnika czyli pomoc, kosz na śmieci czyli rozpoczęcie układania ramp od nowa oraz kosz na śmieci z kulką – wyrzucenie kulki z wyrzutni raz jeszcze.

To już wszystkie opcje tej gry kulki. Mam nadzieję, że wszystko jest dla was jasne i będziecie się znakomicie bawić, a przy okazji poćwiczycie co nieco swoje szare komórki. Polecam również inne kulki, które można znaleźć na naszym portalu – są one równie znakomite jak Ramp-ball.

Udanej zabawy!!!

Ramp-ball, 10.0 out of 10 based on 3 ratings