Roll it!

Lubicie gry kulki, prawda? Jeśli jesteście ich fanami to koniecznie musicie zagrać w nasze nowe kulki Roll it! Ta gra kulki jest naprawdę znakomita i można się przy niej bawić długimi godzinami, gdyż macie tu do przejścia całe mnóstwo plansz. Każda plansza tej gry kulki przynosi nam nowe niespodzianki i nowe przeszkody, z każdą planszą będzie trudniej, ale też i jeszcze ciekawiej. Zasady tej gry kulki są bardzo proste, ale sama gra Roll it! wymaga co nieco myślenia.

Roll it! to gra kulki, która potrafi wciągnąć każdego. W tej grze kulki musimy usunąć z planszy wszystkie kolorowe pola poprzez ustawianie na nich kulek. Jeśli obok siebie znajdą się co najmniej 4 tego samego koloru kulki to zostaną one usunięte z planszy, a wraz z nimi kolorowe pola, które się pod nimi znajdują. Na początku wystarczy tylko raz ułożyć kulki na takich polach, ale później będzie to trzeba robić 2 a nawet 3 razy. Przed takimi zmianami w grze będziecie zawsze ostrzegani przed rozpoczęciem planszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (26 votes cast)


Roll it! to wieloetapowe kulki, w który aby przejść do kolejnego etapu musicie usunąć z planszy wszystkie kolorowe pola. Na początku będą one tylko żółte, a potem także czerwone i brązowe. Po kliknięciu NEW GAME waszym oczom ukaże się plansza, gdzie po jej bokach znajdują się różnokolorowe kulki ze strzałkami, zaś na środku macie planszę składającą się z małych kwadracików. Większość z nich jest szara, ale będą także i pola kolorowe i to właśnie na tych polach przede wszystkim musicie ustawiać kulki.

Kulki ustawia się poprzez popychanie ich z jednej strony planszy na drugą, bądź do momentu, gdy nie zatrzymają się one na innych kulkach. Na początku gry Roll it! na planszy nie ma żadnych kulek, skąd je wziąć? To proste. Jak już było wspomniane z boku planszy macie kolorowe kulki ze strzałkami. Wystarczy kliknąć na wybranej, aby ją poruszyć. Kiedy tuż przy strzałce, którą chcemy poruszyć w następnej kolejności jest jakaś kulka to nie szkodzi, bo można popychać nawet kilka kulek naraz. Najważniejsze, aby ułożyć na kolorowych polach odpowiednią ilość kulek, by zostały one wraz z kolorowymi polami usunięte z planszy. Pamiętajcie, że aby kulki zostały usunięte z planszy to muszą się znaleźć obok siebie nie 3 a 4  identyczne kulki.

Roll it! to bardzo fajna i dość prosta gra kulki, jednak jak to na kulki przystało trzeba tutaj nieco wysilić swoje szare komórki, ale jestem pewna, że dacie sobie radę. Warto również poznać opcje gry Roll it! i tak w prawym górnym rogu macie podane ile jeszcze pól trzeba usunąć z planszy, w lewym górnym rogu macie ilość zdobytych punktów, która jest bardzo ważna, gdyż im ich więcej zdobędziecie tym wyżej na liście zwycięzców się znajdziecie, w lewym dolnym rogu macie zaś bonus – nie martwcie się to nie czas, a dodatkowe punkty za szybką grę i na końcu w prawym dolnym rogu gry Roll it! znajdziecie przycisk menu, w których są opcje tj. wyłącznik dźwięków i muzyki, poddanie się, wyjście do manu, zapisanie punktów oraz kontynuowanie gry, gdyż w tej grze kulki przycisk MENU służy również jako pauza.

Warto również, że po wyjściu z tej gry kulki i po ponownym wejściu do niej na tym samym komputerze, przez tę samą przeglądarkę z włączonymi plikami cookies będziecie mogli kontynuować grę od planszy, w  której skończyliście – prawda, że to fajna opcja? Jeśli chodzi o sterowanie to oczywiście wszystko w grze Roll it! robicie za pomocą myszki.

Życzę wam udanej zabawy!!!

Roll it!, 7.6 out of 10 based on 26 ratings