Rolling crystal

Rolling crystal to nasza nowa propozycja gry kulki. Jest to gra, która nieco nawiązuje do starej podwórkowej gry marbles, w którą grywały dzieciaki kolorowymi kryształowymi kulkami. Marbles to gra znana na całym świecie i nasza dzisiejsza propozycja ściśle do niej nawiązuje. Jeśli nie znacie gry marbles to pewnie nikomu nie jest obca również podwórkowa gra, typowo polska gra – gra w kapsle. Może dzisiejsze dzieciaki tej gry nie kojarzą, ale z pewnością kojarzą grę pokemonami, która opiera się na tych samych zasadach. Wszystkie te gry, także i nasza propozycja Rolling crystal działają tak samo, mają takie same zasady i tak samo świetnie można się przy nich bawić, ale o tym już za momencik.

Gry kulki są uwielbiane przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Gra Rolling crystal jest jedną z tych gier kulek, które bardzo szybko przypadają do gustu, tym bardziej, że nawiązuje ona do klasyki kulek, czyli gry marbles, która znana była dużo dużo wcześniej zanim wynaleziono automaty do gier, na które to powstały pierwsze gry kulki. Taka historia buduje zwykle wokół gier specjalną aurę, która tym bardziej zachęca do zagrania w daną grę. Mam nadzieję, że nasza dzisiejsza propozycja gier wam się spodoba i przypomni wam czasy dzieciństwa, kiedy to z przyjaciółmi graliście kolorowymi kulkami, czy też kapslami na podwórku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)


Zasady gry Rolling crystal są bardzo proste – trzeba uderzać kulkami w siebie, tak, aby wypchnąć je poza planszę. Uderzać można w siebie dowolnymi kolorami kulek, zwracając uwagę na to, że a planszy nie może pozostać żadna kulka poza jedną, bo wiadomo, że nie da się usunąć wszystkich kulek, zbijając je po jednej oraz na to, że w każdej z planszy macie jednak ograniczoną ilość ruchów. Zasady jak w grze marbles z tym, że tu nie ma przeciwników, a sami po prostu pstrykamy w kolorowe kulki i sami usuwamy je z planszy. To chyba dla wszystkich już jest jasne prawda?

Jeśli chodzi o techniczne sprawy w tejże grze kulki to warto zwrócić uwagę na pasek, który znajduje się u góry ekranu. Patrząc od lewej mamy: level, w który aktualnie gramy, ilość zdobytych punktów w grze i czas, który niestety nieubłaganie płynie do przodu, kiedy się skończy gra Rolling crystal dobiega końca i trzeba zaczynać zabawę od początku. Później znaleźć na tym pasku można różne przyciski i tak zaczynając tym razem od prawej mamy: wyłącznik dźwięku w grze, cofnięcie ruchu ostatnio wykonanego, przejście do menu oraz rozpoczęcie planszy od początku – po wciśnięciu tego przycisku czas również zostaje z resetowany i znów mamy pełny pakiet czasu do wykorzystania.

To tyle jeśli chodzi o pasek opcji w grze kulki Rollig crystal. Z technicznych spraw to warto jeszcze wiedzieć, że wszystkie działania w grze wykonuje się przy pomocy myszki, a dokładnie wybieramy kulkę, klikamy na niej lewym przyciskiem myszki, a następnie przytrzymując lewy przycisk myszki przesuwamy ją przez pola i klikamy na kulce, którą chcemy uderzyć. I w taki o to prosty sposób uderzamy w kulkę, która wypada poza planszę. Prawda, że bardzo prosto to zrobić? No może i na pozór bardzo prosto, ale z każdą kolejną planszą tejże gry kulki coraz trudniej usunąć wszystkie kryształowe kulki z planszy.

Rolling crystal to interesująca gra kulki opierająca się na starej i znanej na całym świecie podwórkowej grze marbles. Jeśli chcecie przypomnieć sobie stare dobre czasy i stare dobre kryształowe kulki, które nie tylko służyły do gry, ale również były okazami w kolekcji kulek marbles to serdecznie zapraszam do wspaniałej zabawy wraz z nami. Myślę, że gra Rolling crystal przypadnie wam do gustu i będziecie się znakomicie z nią bawić.

Rolling crystal, 7.0 out of 10 based on 2 ratings