Screwball

Dziś zaprezentuję wam kolejną, bardzo lubianą grę zuma. Polega ona praktycznie na tym samym wszystkie gry kulki typu zuma. Gry zuma, są grami wymyślonymi przez ludzi dalekiego wschodu, na samym początku, zuma to w ogule nie były gry, ale to już całkiem inna historia. Więc przejdźmy powrotem to opisywanej gry zuma, a mianowicie gry Skrewball.

Sterowanie w grze Skrewball odbywa się wyłącznie za pomocą myszki, wystarczy tylko poruszać nią dookoła, a kolczatka wyrzucająca kulki będzie obracała się wokół własnej osi. W środku kolczatki znajduje się kulka, która będzie aktualnie wyrzucana, musisz namierzyć i strzelić w ten sam kolor wężyka. Razem z tą niezwykłą grą zuma przenosimy się na dno oceanu, gdzie aż roi się od diamentów. Nasza mała kolczatka wiedzie sobie spokojne życie, tam na dnie, aż tu nagle zjawia się straszliwy potwór, który obrał sobie drogę wprost do kolczatki. Dmucha on w maszynę wytwarzającą kulki o różnych kolorach. Nie możesz dopuścić do tego, aby potwór niszczył przyrodę, dlatego podejmujesz się obrony małej bezbronnej kolczatki. W twoje ręce trafia kolczasta wyrzutnia, która wystrzeliwuje kulki. Musisz eliminować przeciwników jak najdłużej. Choć jesteś skazany na porażkę, wolisz zginąć razem z kolczatką, niż zostawić ją na pastwę losu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (4 votes cast)


Twoim zadaniem w tej grze zuma jest układanie obok siebie przynajmniej trzech identycznych kulek, czyli o tym samym kolorze. Jeśli już uda ci się zebrać obok siebie trzy kulki o takim samym kolorze, znikną one z ekranu, i łańcuch zostanie przerwany. Wtedy wąż bliżej zasilania będzie dalej posuwał się do przodu, natomiast jego przednia część będzie stała w miejscu dopóki łańcuch znów nie połączy się w jedną całość. Gra Screwball nie jest podzielona na żadne levele, ani nic w tym stylu, jest to jeden ciąg gry zuma, który nigdy się nie kończy, no chyba, że kulki dostaną się do małej kolczatki, wtedy stracisz życie i musisz zacząć grę od nowa.

Czym dłużej grasz w grę zuma Screwball tym staje się ona trudniejsza. Po jakimś czasie liczba kolorów kulek zwiększy się i tak, co jakiś czas będzie przybywać ci kolorów, jeżeli dotrwasz do tego momentu. Im więcej czasu upłynie tym trudniej ułożyć obok siebie trzy kulki tego samego koloru, a kulki te są wyrzucane coraz szybciej. Do tego jeszcze może rozpraszać piękna dziewczyna umieszczona na pasku po prawej stronie. Nową rzeczą w grze Screwball jest z pewnością laserowe na celowanie, dzięki któremu łatwiej będzie ci trafić w wyznaczone miejsce.

Jeśli interesuje cię, jaką następną kulkę masz w tej grze zuma do dyspozycji znajdziesz ją w lewym górnym rogu, w polu z napisem centem. Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć, jaka zostanie wypuszczona następna kulka przez maszynę, spójrz w prawy górny róg ekranu, w polu z napisem next. W polu z napisem score, który znajduje się nad obrazkiem dziewczyny możesz obserwować ile punktów udało ci się zdobyć w ciągu tejże gry zuma. Jeśli chcesz trochę odpocząć możesz skorzystać z funkcji pause on/off, dzięki której gra zostanie zatrzymana i wznowiona przy ponownym naciśnięciu tejże funkcji.

W grze Screwball nie można wygrać, ponieważ ta gra zuma się nie kończy. Jedziesz tak długo, jak długo uda ci się zbijać kolejne kulki. Po zakończeniu gry, gdy jedna z kulek dotknie kolczatkę i wszystkie kulki zlecą się na środek planszy, możesz spróbować zagrać jeszcze raz naciskając przycisk start po prawej stronie. Polecam tę grę zuma na długie popołudnie, gdzie możesz się wczuć w rolę i zdobyć naprawdę dużo punktów. Gra Screwball poprawi twoje umiejętności strzeleckie oraz wciągnie w zabawę na długie godziny.

Screwball, 7.0 out of 10 based on 4 ratings