Shark Pinball

Kilkanaście lat temu olbrzymią popularnością cieszyły się salony gier, w których znajdowały się liczne automaty, na których mogliśmy grać w rozmaite tytuły. Tego typu miejsca regularnie odwiedzały dzieci i młodzież, która nie miała tak powszechnego dostępu do konsol i komputerów jak w dzisiejszych czasach. Jednym z najpopularniejszych automatów były te, na których grało się w kulki pinball. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)


Były to duże maszyny, o różnym wyglądzie, jednak wszystkie automaty tego typu posiadały wspólne elementy. Wyposażone były one w dwa ramiona, którymi mogliśmy sterować, a także stalowe kulki, które musieliśmy odbijać, uderzając w różne znajdujące się na polu gry elementy, zdobywając przy tym jak największą liczbę punktów. Dziś możemy cofnąć się nieco w czasie i zagrać w Shark Pinball, czyli odmianę gry kulki, dostępną zupełnie za darmo na ekranach naszego komputera. Podobnie jak w pierwowzorze, także i w tym przypadku musimy odpowiednio odbijać piłeczkę znajdującą się na ekranie monitora, tak aby uderzała ona w jak największą ilość punktowanych elementów.

Shark Pinball utrzymane zostało w stylistyce morskiej, co sprawia, że na ekranie oprócz tytułowego rekina znajdują się też ryby, krab, oraz koła ratunkowego, pełniące rolę tak zwanych bumperów, czyli elementów od których odbija się nasza kulki, w paszczy rekina natomiast znajdują się dodatkowe kulki, które możemy odblokować po celnym odbiciu. Sterowanie tej gry kulki jest bardzo proste – przy pomocy spacji wystrzeliwujemy kolejne piłeczki, natomiast klawisze strzałek w lewo i prawo odpowiadają za ruchy ramion. Gry kulki, takie jak Shark Pinball posiadają też bardzo ciekawą cechę, jaką są listy najlepszych wyników. Dzięki nim mamy motywację do poprawiania się w grze i zdobywania coraz wyższego miejsca na liście. Po zakończonej grze pojawi się możliwość wpisania własnego imienia lub pseudonimu i zapisania naszych dokonań na liście najlepszych graczy.

Shark Pinball to gra bardzo wciągająca, a ciągłe poprawianie naszych wyników sprawia, że nawet po dłuższym czasie gry nadal będziemy mieli motywacje aby jeszcze bardziej poprawić nasze umiejętności w zdobywaniu punktów.

Shark Pinball, 4.0 out of 10 based on 3 ratings